Historie Jihočeské ligy v iBoccii

Na prvopočátku organizované iBoccii v Jihočeském kraji stála sociální pracovnice centra Arpida Dana Kopecká, prvoligový hráč klasické Boccii Michal Pospíšil a Honza Talich, pracovník centra Arpida, o.s. Dana Kopecká přinesla myšlenku, Michal Pospíšil dodal zkušenosti a Honza Talich dal dohromady tým skvělých studentek ze ZSF JU( Kristýna Havlíčková, Martina Dobosiová, Vendula Auspergerová).

Tento tým v roce 2011 napsal společně projekt, který byl podpořen programem Think Big nadace O2:

 Boccia míří na Jih

Náš tým ze začátku tvořili 4 nezávislí mladí lidé. Seznámili jsme se na praxi v centru pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením ARPIDA o. s. Toto setkání nebylo zas tak náhodné. Spojuje nás totiž zájem o společnost, o to, jak vypadá naše okolí, jaké má možnosti, které můžeme využívat či které můžeme pomoci vytvářet a zajímáme se o možnosti lidí s tělesným či kombinovaným postižením. Měli jsme společný cíl: společně zrealizovat v našem novém životním prostoru – v Českých Budějovicích:

Sport pro lidi s postižením – integrovanou Boccii.

Dali jsme si za cíl:

Získat výbavu v hodnotě 70 000,- Kč ke hře iBoccia a zajistit prostory, trenéry a asistenty k této hře.

Informovat o iBoccii širokou veřejnost a lidi s tělesným a kombinovaným postižením v Českých Budějovicích a okolí; dát lidem prostor vyzkoušet si Zumbu Gold.

Zajistit tréninky týmů složných z lidí s postižením i bez postižení od října 2011 do začátku března 2012 a půjčovat výbavu na iBoccii zájemcům z organizací sociálních služeb.

Uspořádat veřejný turnaj družstev 8. března 2012 v Českých Budějovicích 20.9.2011

Tým BoMiNaJ

Na první projekt v programu Think Big navázaly další dva (nyní již s Martou Pöchmannovou) a celkem se nám podařilo získat 250 000,- Kč. Nakoupili jsme vybavení, pořádali jsem turnaje a tréninky. Na konci třetí projektu (rok 2013) jsme vybavení v hodnotě 180 000,- Kč rozdali 8 neziskovým organizacím a založili jsme Jihočeskou ligu v IBoccii.